מדידות אוויריות

מדידות אוויריות

ליא שירותי הנדסה ומדידות בע“מ מספקת שירותי מיפוי ומדידה מרחפן בעזרת טכנולוגית פוטוגרמטריה מתקדמת (Photogrammetry) אשר בעזרתה ניתן לייצר עזרים ומודלים תלת ממדיים מפורטים בצורה יוצאת דופן. גובה הטיסה הנמוך וההתקדמות הרבה באיכות המצלמות הנישאות על גבי רחפן הופכת את השימוש בו לכלי חסר תקדים המאפשר להגיע לרזולוציות גבוהות במיוחד ולרמות הדיוק הגבוהות ביותר, עזרים ומודלים אלו יכולים לשמש למגוון רחב של יישומים בין אם לצורכי תכנון וביצוע או לשם תיעוד ומחקר, בתוצרים המעובדים ניתן להשתמש כתוצרי מדידה קרקעית אם כי נפח המידע המתקבל משיטת מדידה זו עולה בכמה סדרי גודל על המידע המתקבל ממדידה קרקעית קלאסית, עובדה המשפיעה משמעותית על דיוק ורזולוציית המודל התלת מימדי, כפועל יוצא, עולה איכותם של חישובי כמויות, הפקת מודל  DSM והפקת מודל DTM.

תוצרי הרחפן הפכו את האפשרות להפקת ענן נקודות XYZ – Point Cloud יבשתי, מידע שעד כה היה דורש אמצעים יקרים ומסורבלים מאד להפקתו, הפך זמין ונגיש ובאיכות הגבוהה ביותר שהטכנולוגיה העדכנית מאפשרת.

התוצרים יכולים לשמש גם להפקת אורטופוטו מעוגן.

רישוי וביטוח

ליא שירותי הנדסה ומדידות בע“מ בעלת רשיון הפעלה אווירית לכלי טייס בלתי מאוישים אשר ניתן מרשות התעופה האזרחית (רת"א),  קבלת רישיון ההפעלה האווירי כרוך בעמידה בסטנדרטים גבוהים הכוללים הדרכות מטיסים ברמה גבוהה.


https://vimeo.com/260905648